Yüksekte Çalışma Eğitimleri

Yüksekte Çalışma İş Güvenliği Eğitimleri


MİRA; inşaat firmaları, telekomünikasyon şirketleri, enerji sektörü, petrol ve petrokimya tesisleri, rüzgar türbinleri, rüzgar ölçüm direkleri, RES gibi yüksek yapılarda çalışanlar için Yüksekte Çalışma İş Güvenliği Eğitimleri vermektedir.

İnşaat firmalarının işçileri, telekomünikasyon şirketlerinin baz istasyonu montajı ve direk konstrüksiyonları yapacak çalışanları, enerji sektöründe rüzgâr türbinleri, hidroelektrik santralleri, doğalgaz çevrim tesislerinde çalışacak elemanları, petrol ve petrokimya tesislerinin çalışanları, temizlik firmalarının gökdelen camlarını silecek işçileri gibi yüksekte çalışan herkesin, iş güvenliği ekipmanlarını kullanarak Yüksekte Çalışma İş Güvenliği Eğitimlerini almaları gerekir.

Kaza durumunda kendilerini ve arkadaşlarını nasıl kurtaracaklarını öğrenmelidirler. Yangın gibi afet durumlarında acil kaçış manevraları konusunda eğitilmelidirler.

Eğitimlerimiz, sektörün ihtiyacına göre üç ayrı seviyede verilmektedir.

Kursiyerlerimiz

Tesisimize gelen kursiyerlerimiz, 3. Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası kapsamında güvence altındadır.

Eğitmenlerimiz

– Eğitmenlerimiz sahada fiziki olarak çalışan, bu çalışmalarda edindiği bilgi birikimini eğitimlerde kursiyerlerimize aktaran kişilerden oluşmaktadır.

– Uluslararası, yüksekte çalışma sertifikasyon sistemlerinden SPRAT (Society of Professional Rope Access Technicians) ve IRATA (Industrial Rope Access Trade Association) sertifikalarına,

– GWO (Global Wind Organization) Rüzgar Türbinlerinde Yüksekte Çalışma ve Kurtarma Eğitimi sertifikalarına, – ÇSGB (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı) onaylı İş Güvenliği Uzmanı Sertifikasına,

– Uluslararası geçerlilikte; AHA (American Heart Association), ECSI (Emergency Care and Safety Institute ) ve GWO (Global Wind Organization), ilk yardım sertifikalarına sahiptir.

Eğitim Dili

Eğitimlerimiz Türkçe olmakla beraber talep edilmesi halinde İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak da düzenlenir.

Sertifikalandırma

Eğitimi tamamlayan kursiyerlere, yukarıda nitelikleri belirtilmiş olan eğitmenler tarafından ve iş güvenliği uzmanı tarafından onaylı katılım belgesi düzenlenir.

Türkiye’nin İlk Kapalı Eğitim Tesisi

Eğitimler 500 m2 kapalı alan, 12 m tavan yüksekliğine sahip özel simule edilmiş kapalı eğitim tesisimizde verilir. Öğle yemekleri ile dersler arası çay-kahve gibi içecekler ve ara atıştırmalıklar self-servis ikramımızdır. Eğitimler süresinde KKD’ler ve kaçış-kurtarma ekipmanları Mira tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim Tesisimiz, İzmir/ Menderes’tedir.

Eğitim İçerikleri
Teorik Eğitim

– Yükseklik Kavramı
– Düşme Faktörü
– Asılı Kalma Travması
– Yasal İş Güvenliği Kural ve Standartları
– Yüksekte Çalışma ve Tehlikeler
– Risk Değerlendirmesi
– Emniyetin Temel Prensipleri
– Emniyet Noktaları (Ankrajlar)
– Kişisel Koruyucu Donanımlar
– Dikey ve Yatay Yaşam Hatları
– Düşüş Durdurucu Sistemler
– Emniyetli Çalışma Pozisyonları (Konumlanma)

Pratik (Uygulama) Eğitim

– KKD seçimi, muayenesi ve kuşanması
– Geri sarmalı düşüş durdurucu (yoyo) kullanımı
– Lanyarla tırmanma
– Yatay yaşam hattında çalışma
– Dikey yaşam hattında çalışma
– Acil Kaçış aleti kullanımı
– Yaralı kurtarma
– Hareketli Ankraj Noktaları
– Konumlanma
– Mobil Yaşam Hatları

 
Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.