Teleferik Ve Telesiyej Kurtarma Eğitimleri

Teleferik ve Telesiyej Kurtarma Eğitimleri

Teleferiklerin ve Telesiyejlerin kendini yedekleyen motor ve fren sistemlerinin çalışmadığı veya devre dışı kaldığı durumlarda kabin içerisinde mahsur kalan yolcuların tahliye edilmesi gerekmektedir. Bu tahliye için vinç gibi geleneksel yöntemler kullanıldığı gibi vinçlerin yetersiz kaldığı yerlerde ip sistemleri de kullanılarak da kurtarmalar yapılmaktadır.

Her teleferik işletmesinin mutlaka bünyesinde profesyonel bir ekip bulundurması veya dışarıdan bir ekipten kurtarma konusunda yardım alması gerekmektedir.

Mira profesyonel kurtarma hizmeti verdiği gibi kendi teknisyenlerinizi de  eğiterek kurtarma ekibinin deneyimli birer üyesi olarak acil durumlara hazırlamaktadır. Bireysel olarak katılımlara açık olan eğitimler iyi bir iş fırsatı doğurmaktadır.

Eğitim iki seviyeden oluşmaktadır.

Bu eğitim ile profesyonel olan kişilerin yanında yardımcı kurtarmacı olarak görev alabilirsiniz. Yüksekte çalışma ve yüksekten kurtarma sırasında kullanılan ekipmanları tanıyacak ve bu malzeme ile teleferikten veya telesiyejden nasıl kurtarmalar yapıldığını öğreneceksiniz. Eğitime katılım için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

 
 
Tüm seviye 1 konularına ek olarak;

Seviye 1 eğitimini alan herkes katılabilir. Bu eğitimin sonunda kişiler, acil durumlarda görev almaya yetkin “Profesyonel kurtarmacı” olacaklardır. Profesyonel kurtarmacı; ortaya çıkan krizleri yönetebilir, sağlıklı kriz kararları alabilir, ileri düzey risk değerlendirmesi yapabilir, acil durumlarda kurtarma ekibine liderlik edebilir. Eğitimlerde çok sayıda ileri düzey kurtarma senaryoları uygulanmaktadır.

Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.