Kurtarma ve Standby Hizmetleri

MİRA, acil durumlarda yüksekten kurtarma ve tahliye hizmetleri vermektedir.

Petrol rafinerileri, doğalgaz tesisleri, petrokimya endüstrisi, teleferik işletmeleri gibi sektörlerde, planlı duruş sürecinde veya 7/24 endüstriyel kurtarma planlarının hazırlanması, kurtarma tatbikatlarının yapılması ve kurtarma hizmetlerinin gerçekleştirilmesi gibi hizmetler sunmaktadır.

Standby hizmeti, endüstriyel yapılarda çalışanların, yüksekte ve kapalı alanlarda güvenli çalışabilmesi için, geçici yatay ve dikey yaşam hatları oluşturma, kontrollerini yapma, saha keşifleri yaparak gerekli tedbirleri alma ve raporlama, gerekli ekipmanlar ile kurtarma ekibi olarak her daim sahada hazır bulunma hizmetidir.

Mira ayrıca, yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı sistemi çalışır halde tutacak bir teknolojiyle donatılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Teleferik Tesisi, ”olası en kötü senaryo” durumunda, MİRA’dan acil kurtarma hizmeti almıştır. Acil durumlarda, deneyimli kurtarma personellerinin teleferik kabinine ulaşmak ve yolcuları kabin içerisinden güvenli bölgeye tahliye etmek üzerine kurulan çeşitli kurtarma senaryolarının tatbikatları defalarca başarılı bir şekilde yapılmıştır.